11.000 DKK /md
Sagsnummer 857
Status Udlejet
Periode 2 år
Aconto 600 DKK
Depositum 33.000 DKK
UdlejetHyggelig 2-værelses tæt på københavn zoo!
-
2 værelser
-
1 badeværelser
-
69 m2
-
Altan
-
Umøbleret
-
Parkering
-
Husdyr ej tilladt
-
Ikke egnet til delebolig
Boligen
Du har nu mulighed for at leje denne hyggelige 2-værelses på Frederiksberg. Lejligheden har altan med sol fra middag til aften!
Hvem elsker ikke Frederiksberg og alle de skønne omgivelser området byder på?
Fra lejlighedens fine entré, har du adgang til lejlighedens soveværelse, badeværelset der er relativ nyt, samt stuen/køkken. Soveværelset er rummeligt, praktisk og lyst, med massere af opbevaringsmuligheder.
Stue og køkken er i samme rum, men alligevel adskilt. Fra stuen er der direkte udgang til altanen, med udsigt til massere af træer og grønne områder.
Estimeret varmeforbrug: 400 kr. pr. mdr.
Estimeret vandforbrug: 200 kr. pr. mdr.
El-forbrug: Tilmeldes direkte.
Vaskemuligheder: Fælles i kælderen, mod betaling
Om området
Frederiksberg er et fantastisk område! Tæt på byen men samtidig fuld af grønne områder og massere af liv - fra såvel dyr som mennesker! Blot 10 min. gang fra lejligheden, ankommer du til Københavns Zoo, Søndermarken eller Frederiksberg Have. Lejligheden er ligeledes omringet af gode indkøbsmuligheder, samt massere af butiksliv og spisesteder. Ydermere går der massere af offentlig transport, ind til hjertet af København.
Se på kort
Ansøg bolig
Eller kontakt os på tlf: 4648 1234
Modtag en e-mail med nye lejemål før de bliver præsenteret her på siden